Kursy walut
 Notowania Waluty
EUR/PLN4.22525+0.11%04-28
CHF/PLN3.89854-0.15%04-28
USD/PLN3.87920-0.05%04-28
EUR/USD1.08921+0.17%04-28
GBP/USD1.29526+0.37%04-28
USD/JPY111.478+0.19%04-28
Rynki zagraniczny
 Notowania GPW
WIG61644.6-0.14%04-28
WIG202376.9-0.25%04-28
WIG20 Fut2374.0-0.29%04-28
WIG20USD612.6-0.16%04-28
mWIG404858.1-0.15%04-28
sWIG8016300.7+0.45%04-28
Notowania GPW
 Notowania Świat
Dow20940.5-0.19%04-28
Nasdaq6047.6-0.02%04-28
Nikkei19196.7-0.29%04-28
DAX12438.0-0.05%04-28
Ropa WTI49.1-0.16%04-28
Złoto1268.2+0.28%04-28
Notowania WIG20
Poradniki finansowe
Informacje gospodarcze
Fundusze inwestycyjne lepsze niż lokaty, ale nie wszystkie
Po kilku latach marazmu fundusze inwestycyjne mają szansę na ponowny rozkwit. Światowa gospodarka rozwija się szybciej, co dobrze wróży...

Czy jesteśmy gotowi na tak dużą ilość samochodów w Polsce?
Ilość samochodów w Polsce rośnie niemal nieustannie. Z danych GUS wynika, że od 2006 do 2015 roku na polskich drogach przebyły aż 9,37 mln...

Mali przedsiębiorcy, czyli 2 doby w tygodniu na podróże służbowe
Wydawać by się mogło, że działalność mikroprzedsiębiorcy ma mały zasięg terytorialny. Tymczasem okazuje się, że niemal 2/3 małych firm...

Mieszkania w Poznaniu: rekordy czy stabilizacja?
Jak przedstawia się sytuacja na rynku mieszkaniowym w stolicy Wielkopolski? Czy nowe mieszkania w Poznaniu zdrożały? Jaka będzie tegoroczna...

Po majówce nie rozliczysz się z PIT z żoną czy dzieckiem
2 maj 2017 r. - tego dnia upływa termin złożenia PIT-a dotyczącego roku 2016. Formularz można złożyć osobiście w urzędzie, przesłać...

Przekazanie materiałów reklamowych bez podatku VAT?
Przekazane nieodpłatnie towary kontrahentom, w tym nawet w celach reklamowych, wywołuje konieczność naliczenia z tego tytułu VAT tak samo jak...

Majówka na ostatnią chwilę? Przygotuj kilka tysięcy
Majówka to tradycyjnie już początek sezonu największych żniw dla hotelarzy. Wyjątkiem od tej reguły jest Mazowsze i województwo łódzkie,...

Isuzu D-MAX 1.9 TD Hi-power LSX Prime
Isuzu D-MAX 1.9 TD Hi-power LSX Prime to pick-up, który po liftingu zyskał nowe reflektory, z tyłu nowe klosze lamp i zmieniona klapę...

Kawalerka w Warszawie. Czy to się sprzedaje?
Kawalerka w Warszawie jest droższa niż w innych miastach, ale coś interesującego możemy znaleźć już za 150 tys. zł. Tego rodzaju...

Czy branża turystyczna nas zawiedzie?
Czy branża turystyczna wyjdzie na prostą i przestanie przerażać klientów widmem upadłości biur podróży? Są na to realne szanse....

7 na 10 Polaków dobrze ocenia rynek pracy
Jak dowodzą badania CBOS, Polacy mają coraz lepsze mniemanie o rynku pracy. Potwierdzeniem tego może być także cykliczny Confidence Index...

Sprawdź, czy jesteś gotowy na weekend majowy
Weekend majowy rozpoczyna się właściwie już dziś. Ci, którzy postanowili spędzić go w podróży, upewnili się już z pewnością co do...

Ceny transakcyjne nieruchomości IV 2017
822,24 pkt - tyle wynosi obecnie Indeks Cen Transakcyjnych obliczany na podstawie transakcji dokonywanych przez klientów Home Broker i Open...

Młodzi ludzie niewiele wiedzą o finansach?
Młodzi ludzie, ale już z problemami. Młodzieńcza niefrasobliwość często owocuje kłopotami, które mogą ciągnąć się nawet latami.Z...

Galerie handlowe w Europie: nowe - stare
Z najnowszego raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield European Shopping Centre Development wynika, że głównym czynnikiem...

Projekt i wykonanie JMLnet.pl